Koszalińskie patologie. Czy minister Gawłowski zachowa się honorowo?

W ostatnich tygodniach  szczególnie  nasiliły się w koszalińskim życiu społeczno – politycznym rozmaite patologie. Ich wspólny mianownik to rządząca miastem i regionem Platforma Obywatelska. 

poznazwy

Kilka dni temu prasa doniosła o postawieniu prokuratorskich zarzutów byłemu staroście powiatu koszalińskiego z nadania PO i szefowi powiatowych struktur tej partii, Romanowi S. Starosta miał zaproponować dyrektorowi Zarządu Melioracji i Gospodarki Wodnej, również działaczowi PO, łapówkę w wysokości ok. miliona złotych, w zamian za ustawienie przetargu i wybór wskazanego wykonawcy. Była to ta sama firma, która rozpoczęła budowę koszalińskiego Aquaparku, a następnie ją porzuciła. Władze miasta i ZOS nie obciążyły firmy K. żadnymi karami umownymi, opłaciły natomiast wykonane do czasu zejścia z budowy roboty.

Roman S., Piotr Jedliński, Stanisław Gawłowski

były starosta Roman S., prezydent Piotr Jedliński,  poseł Stanisław Gawłowski

W sprawie  tzw afery melioracyjnej dochodzenie prowadzi ABW. Szacuje się, że ludzie związani z PO mieli ustawiać przetargi na łączną kwotę ok. 150 miliona złotych. Zamieszani są urzędnicy, przedsiębiorcy oraz politycy.  Wśród przedsiębiorców przewija się Krzysztof B., który powiązany jest interesami z najbliższymi Stanisława Gawłowskiego. Starosta Roman S. przewijał się także w aferze gruntowej. To osoba z nim powiązana uczestniczyła w zakupie za bezcen gruntów w okolicach koszalińskiej Wodnej Dolinie. Inna z kupujących po skandalicznie zaniżonych cenach grunt osób,  jest związana z rodziną Stanisława Gawłowskiego, szefa struktur PO w województwie zachodniopomorskim. W naszym regionie jest więcej zdarzeń, w których widać patologię przenikania się biznesu i polityki.

Wśród wydarzeń ostatnich miesięcy pojawia się jeszcze jedno dotyczące Aquaparku. Prezydent Jedliński wraz z ZOS, podjęli decyzję o wydzierżawieniu znacznej powierzchni usługowej na terenie budowanego kompleksu. Cenę za jeden metr kwadratowy ustalono na 10 zł. W studium wykonalności, kiedy projektowano inwestycję i ustalano źródła utrzymania Aquaparku, założono, że z dzierżawa pomieszczeń przyniesie ok. 700 tysięcy złotych rocznie, a usługi SPA ok 2,2 mln złotych. Dzisiaj, w wyniku decyzji prezydenta, przychody szacowane są na zaledwie 228 tysięcy rocznie. Dzierżawca ogłosił , że wynajmie po 60 zł/m2 powierzchnię, za którą zapłacił miastu sześciokrotnie mniej. Prezydent Piotr Jedliński lekką ręką odpuścił ponad 2,5 miliona złotych rocznie. To kolejny przykład na to, jak wyglądają relacje wybranych biznesmenów z politykami PO.

20777967

Najbardziej zawalonym projektem realizowanym przez Piotra Jedlińskiego jest Inteligenty System Transportowy. Powinien on już od dwóch lat funkcjonować, tymczasem jest w powijakach. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej oceniany będzie stopień realizacji wskaźników zawartych w Strategii Rozwoju Koszalina. Jednym z bardziej istotnych jest udoskonalenie transportu publicznego, którego elementem jest ITS. Z dokumentu wynika, że postęp w tym zakresie jest zerowy. Jest to przykład na niekompetencje ze strony koszalińskiego Urzędu Miejskiego. Ostatnie wydarzenie to domniemane spłonięcie dokumentacji. Trudno uwierzyć, że projekt opiewający na kilkadziesiąt milionów złotych, przechowywany był jedynie na papierze…

its

Wszystkie  te niepokojące zdarzenia mają cechę wspólna. Stoją za nimi decyzje polityczne. Dla nikogo nie powinno być tajemnicą, że człowiekiem uzurpującym sobie prawo do podejmowania decyzji w imieniu różnych organów jest Stanisław Gawłowski. Tak został ustawiony system zarządzania, że zatrudnianie ludzi, wydawanie wilczych biletów, decyzje inwestycyjne, gospodarcze, mają w tle Gawłowskiego, który formalnie twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego. W historiach aferalnych nazwisko koszalińskiego posła lub osób powiązanych z nim rodzinnie i biznesowo pojawiają się regularnie.

Za koszalińskie patologie odpowiedzialność polityczną ponosi minister Stanisław Gawłowski. Czy zachowa się jak człowiek honoru i zrzeknie się w związku z tym funkcji publicznych? Podobno koszalińska Platforma Obywatelska oczyszcza się z osób zamieszanych w działania wątpliwe etycznie i prawnie. Czy to dotyczy również  Stanisława Gawłowskiego?

8 komentarzy na temat “Koszalińskie patologie. Czy minister Gawłowski zachowa się honorowo?

 1. No to się Porobiło!Atak niedawno ktoś publicznie przejaw społecznego niezadowolenia jakim był wynik wyborów (wygrana Dudy) nazwał „wodotryskiem”.Ciekawe jak się ta pani teraz czuje?I ta druga pani co to o tej pierwszej pani napisała że ta pierwsza pani to ma ‚jaja”
  Czy do obu pań dotarło ze ” jaja’to się dopiero zaczeły.
  Aha i ten pan co to się „gosciu” nazywa,ten co to z byle kim nie tańczy.
  Dotarło do niego kogo sobie za partnerów do tańca wybierał?

  anonim-n

  ciekawy-jak zawsze

 2. A ja mam pytanie. Kto odpowiada za WIFI w Koszalinie? Pełno tabluczek na miescie a nuc nie działa. Na Dworcowej nadajnik wisi dwa lata i tez cisza. Co to był za projekt i kti jest odpowiedzialny za niego? Prosze o pomoc w wyjaśnueniu tej sprawy?

  • Jest to element projektu o nazwie Inteligentny Koszalin. Realizuje go Urząd Miejski w Koszalinie. Póki co jego pełne uruchomienie przekracza zdolności prezydenta Jedlińskiego i podległych mu urzędników…

 3. Należy jeszcze dodać wyciszanie kradzieży dokonywanych przez obecną panią prezes ZOS w koszalińskich sklepach Rossman i Piotr i Paweł

 4. Urzędnicy Ratusza i nadzór budowlany na czele z p. Jedlińskim to mafia oraz powiązani z nimi przedsiębiorcy jak kora transport, gdzie w miejscu niedozwolonym prezydent wydal zgodę na parking dla samochodów TIR 28 ton, 3 m od okien budynku mieszkalnego i drugiego budynku odległość wynosi 12m od okien – parkuje tam 12 tirów, są drgania spaliny /smog/, wymienię następną firmę znajdującą się obok to Spółdzielnia POL-AST należałoby się zająć i prześwietlić powiązania tej firmy. Należy nadmienić, że utworzenie strefy przemysłowej, bez zgody mieszkańców było nie zgodne z ustawą Dz.U.z 2016 poz.672, POŚ art 136b prezydent nie wziął pod uwagę naszych protestów i wbrew naszej woli, utworzył strefę przemysłową dla swoich kolesiów a nas mieszkańców poinformował, że nasze nieruchomości z dniem utworzenia strefy przemysłowej nie są chronione akustycznie, na 100 metrowym odcinku codziennie parkuje, tył przód do firmy Nord Glas, Pol-Ast, Kora Transport, 30 tirów, oprócz samochodów, ciężarowych dostawczych oraz osobowych to nam zapewnił nasz prezydent z PO. a przecież nasz premier Morawiecki wprowadził ustawę walkę ze smogiem .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.